O nas

Doskonała rozrywka dla wszystkich osób niezależnie od płci, wieku i poziomu gry.

Minigolf wilczyce huśtawka
Gra w minigolfa jest atrakcyjnym sposobem spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu wraz z rodziną lub znajomymi. A rywalizacja sportowa może dostarczyć wielu emocji.

Nasze pole do minigolfa działa od 1 czerwca 2011 roku. Powstało z myślą o najmłodszych, ale szybko okazało się, że dorośli także chętnie korzystają z tej rozrywki. Cisza, która towarzyszy tej grze oraz piękno przyrody odprężają po stresującej pracy, pozwalają zebrać myśli i aktywnie wypoczywać. Doskonała lokalizacja sprawia, że jest to rewelacyjne miejsce wypoczynku zarówno dla osób ceniących sobie spokój jak i kochających czynny wypoczynek. Atutem naszego miejsca jest bliskość wszystkich atrakcji turystycznych i rekreacyjnych Obszaru Dobrej Widawy oraz miasta Wrocławia, połączona z bliskością lasu, łąki, stawu i malowniczej ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż doliny rzeki Widawy. Na terenie pola do minigolfa nasi goście znajdą dostępne tory do gry z przeszkodami, plac zabaw, gry ogrodowe i planszowe oraz miejsce na grilla i ognisko.

Zasady gry w minigolfa

       O minigolfie
W minigolfa można grać w każdym wieku. Warunkiem jest zrozumienie zasad gry i ich przestrzeganie. W minigolfie nie obowiązuje sztywna golfowa etykieta, można mieć na sobie jeansy i t-shirt, obowiązuje natomiast kultura w stosunku do innych graczy. Zabronione jest w jakiejkolwiek formie przeszkadzanie innemu zawodnikowi w oddaniu dobrego uderzenia. Minigolf jest świetną zabawą nawet dla całych rodzin. Jest grą, w którą każdy może grać.
       Sprzęt do gry
Na polu do minigolfa stosowane są klasyczne kije golfowe, a w zasadzie ostatni kij, który jest używany w grze klasycznego golfa, do uderzenia piłki po zielonej trawie do dołka. Jest to tzw. Putter z płaską końcówką. W minigolfie nie ma zasad, ani reguł dotyczących kijów. Mogą one być nawet własnej konstrukcji. Przeciętnie długość ich waha się od 60 do 80cm, natomiast waga od 500 do 800 g. Do gry używa się standardowych piłek golfowych – o średnicy 37-43 mm. Piłki nie mogą być wykonane z drewna, metalu, szkła, kości słoniowej, nie można też stosować kul bilardowych lub żywicznych. Wykorzystywane w minigolfie piłki nie mogą zbyt wysoko „skakać” (piłka spuszczona z wysokości 1 metra w temperaturze 25 stopni Celsjusza nie może odbić się wyżej niż 85 cm). Waga piłki do minigolfa waha się od 20 g do 200 g. Na każdej ścieżce można grać inną piłką. Celem gry jest, jak najmniejszą liczbą uderzeń, doprowadzić piłeczkę do dołków na stanowisko od 1 do 6 . Na naszym polu do minigolfa zawodnicy wykonują 3 rundy, aby w sumie zaliczyć 18 dołków.

 – w grze może uczestniczyć od 2 do 6 zawodników.
 – każdy z zawodników ma 7 prób przy każdym dołku.
 – każde następne uderzenie wykonuje się z tego miejsca, w którym piłeczka się zatrzymała.
 – uczestnicy wykonują uderzenia kolejno, lecz następny dopiero wtedy, gdy poprzedni zawodnik zaliczy dołek.
 – wykonywane uderzenia liczy się od momentu startu, do wprowadzenia piłeczki do dołka.
 – w przypadku, gdy piłka wypadnie poza obszar toru, uczestnik wykonuje następne uderzenie z miejsca startu na tym stanowisku, a uderzenie błędne traktowane jest jako jedna z prób.
 – w przypadku, gdy piłka zatrzyma się bezpośrednio przy bandzie, można ją odsunąć na długość nie większą niż długość stopki kija.
 – uczestnik, który trafi do dołka za pierwszym razem otrzymuje 7 pkt., jeżeli za drugim – 6 pkt., za trzecim – 5 pkt. itd.
 – uczestnik, któremu nie udało się trafić do dołka w siedmiu próbach, otrzymuje 0 pkt.
 – turniej wygrywa ten, kto uzyska największą liczbę punktów na wszystkich rozgrywanych stacjach.

       Historia minigolfa
Minigolf powstał w Stanach Zjednoczonych w 1927 roku. Pomysłodawcą był Garnet Carter z Tennesse. Coraz większa popularność gry spowodowała, że minigolf szybko zawitał do Europy, gdzie znalazł wielu zwolenników, szczególnie w Szwecji, Anglii, Norwegii, Holandii i Belgii. Natomiast Niemcy, jako pierwsi w Europie, ustalili wymiary stanowisk do minigolfa i szczegółowy regulamin tej gry. W 1955 roku odbyły się pierwsze w historii międzynarodowe zawody z udziałem Danii i Szwecji, a pierwsze Mistrzostwa Europy zorganizowano w 1963 roku, w Dortmundzie. Polski minigolf wywodzi swoje korzenie od naszych zachodnich sąsiadów.